Jak oceniam gry?

Skala liczbowych ocen w grach przestała robić dla mnie robotę, bo przecież 7 dana grze imprezowej będzie to inna 7 niż ta dla dobrej gry euro z niewielkimi minusami. Z tego powodu opracowałem swoją własną, piracką i nieco bardziej ogólną skalę.

Jeśli chcesz zobaczyć, które gry oceniłem w dany sposób, kliknij na link przy odpowiedniej kategorii.

➡️ Bocianie gniazdo – miejsce dla moich ulubionych gier, czyli takich, które zasługują na najwyższe noty, zarówno pod względem wykonania jak i samej rozgrywki. Gry te z pewnością znajdą u mnie swoje miejsce.

Gry, które trafiły do Bocianiego Gniazda znajdziesz TUTAJ (klik!).

➡️ Piracki pokład – miejsce dla gier bardzo dobrych, ale jednak nie należących do tych ulubionych. Wciąż jednak są to gry, które darzę sympatią i prawdopodobnie one również u mnie zostaną. Czasami jednak dzieje się tak, że mimo pozytywnych odczuć podczas ogrywania, do danego tytułu nie wracam zbyt często, przez co idzie na sprzedaż – w takim wypadku zawsze zaznaczam taką aktualizację przy ocenie.

Gry, które trafiły na Piracki Pokład znajdziesz TUTAJ (klik!).

➡️ Piracka ładownia – gry z pewnych względów słabsze, które podobały mi się mniej. Wciąż jednak możliwe, że spodobają się innym osobom, ale u mnie prawdopodobnie nie znajdą swojego miejsca na dłużej. Takie gry najczęściej idą na sprzedaż lub po prostu przekazuję je dalej.

Gry, które trafiły do Pirackiej Ładowni znajdziesz TUTAJ (klik!).

➡️ Gra za burtą! – rozgrywka w te gry była katorgą. Zdecydowanie odradzam, bo stracicie nie tylko swój czas, ale i chęci, żeby ponownie zasiąść do planszy. Rzadko wystawiam taką ocenę, ale znalazły się takie gry – przekonałem się jednak, że to, że u mnie się nie sprawdziły, nie znaczy, że nie sprawdzą się u kogoś innego.

Gry, które trafiły za burtę znajdziesz TUTAJ (klik!).